PRP (Cilt Gençleştirme)

Cilt gençleştirme yöntemleri çok çok eskiye dayanan yöntemler olmalarıyla beraber, günümüz modern dünyasında artık çok daha ileri seviyeye ulaşmış durumdadır. Yeni nesil cilt gençleştirme yöntemi olan PRP uygulaması son yılların trend yöntemidir. 
 
PRP için öncelikle Hastadan 8-20 cc kan alınır ve alınan kan santrifüj edilir. PRP tedavisi serumla birlikte gerçekleştirilir. Tıpkı mezoterapi yönteminde olduğu gibi deri içine az miktarlarda yayılacak şekilde enjeksiyonu sağlanır. PRP uygulamasının temeli; hedef alınan dokuya, kan dolaşımı sayesinde taşınabilir olandan daha fazla pıhtı hücresi ulaştırabilmektir. Bu sayede hedef dokuda, hızlı ve güçlü bir iyileşme süreci gözlenir. 
 
PRP Uygulamasında Amaç Nedir ve Hangi Bölgelere Yapılabilir?
 
PRP tedavisi için her hastanın kendisine ait olan serumu oluşturulur. Oluşturulan serum ile doku yenilenmesinin hızlanması amaçlanır. Deri altına gerçekleştirilen enjeksiyonla yapılan uygulama, kolajen ve hücreler arası maddenin çoğalmasını sağlar.
 
Uygulama tek bölge için değil farklı bölgeler için kullanılabilir. Yüz başta olmak üzere; boyun, dekolte, kollar, saçlı deri, el üstü ve bacak içleri için kullanılabilen bir estetik yöntemidir. Leke tedavilerinde veya gözaltı morluklarında yüksek yüzdeli başarı oranıyla uygulamalar gerçekleştirilmektedir. 
 
Kırışıklık seviyesinin derin olduğu durumlarda genel olarak kullanılmasının gözle görülür sonuçlar verdiği PRP yönteminde, oluşturulan serum kişinin kendi kanını içerdiğinden dolayı hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Vücudu harekete geçiren bir yöntem olmasıyla beraber doğal bir gençlik kazanabilmeyi beraberinde getirir.
 
PRP, 10 dakika süren bir uygulama süreciyle tamamlanır. Bu yöntemin en avantajlı yanlarının başında hiç şüphesiz acısız ve kolay uygulanabilir olması gelmektedir. İşleme tek noktada başlanarak, yine o noktada işlem tamamlanır. Uzun süreli etkiye sahip olmasıyla beraber 3-4 uygulamadan sonra beklenilen etkiler gözlenmeye başlar. 10 ayda bir uygulanması durumunda etkisi kalıcıdır.
 
malatya temizlik kpss kitapları
kral midas