Doğum Sonrası Estetik

Doğum Sonrası Estetik Ameliyatlar
 
Bebek sahibi olmak için pek çok şey göze alınıyor. Annelik duygusunu tattıktan sonra uykusuz geceler de, bebek için tüm yaşam tarzını değiştirmek de, alınan fazla kilolar ve oluşan sarkmalar da vız geliyor. Ama bu zorluklardan birinin üzerini çizebiliriz. Doğum sonrası estetik ile hamilelik döneminde alınan fazla kilolar, sarkmalar ve vücudun uğradığı deformasyon giderilebiliyor. Cerrahi müdahaleler ile kadınlar eski fiziki görünümlerine kavuşabilir. Böylece kadınların kaybolan özgüvenleri de tekrar yerine gelir. 
 
Estetik İçin Hızlı Davranmayın
 
Doğumun gerçekleşmesinin ardından 4 çeşit estetik operasyon uygulanıyor: Karın ve meme estetiği, vajina daraltma ve liposuction. Ancak doğum sonrası estetik işlemlerin uygulanması için doğumdan sonra 6 ay geçmesini beklemek gerekiyor. Göğüse yapılacak dikleştirme operasyonuna girişmek için ise bebeğin sütten kesilmesinden 2 ay sonrasını beklemek gerekli. 
 
Hangi Operasyonlar Yapılıyor?
 
Doğum sonrası estetik operasyonların detayları ise şöyle:
 
Karın germe: En çok tercih edilen operasyon, karın germe operasyonudur. Tıp dilinde “Abdominoplasty” denilen bu operasyonda, karındaki fazla deri ve yağlar alınır, karnın sarkan ya da çatlayan derisi gerilir. Böylece deforme olmuş karın bölgesi yerini düz bir karına bırakır. 
 
Liposuction: Liposuction, yani yağ aldırma bazen bir çeşit zayıflama yöntemi olarak algılanıyor. Oysaki, bu işlem doğum ardından ideal kiloya mümkün olduğu kadar yaklaşıldığı durumlarda yapılmalı. Operasyon, karın, bel, kol, bacakların ve dizlerin iç kısmı gibi bölgelerde uygulanıyor. 
 
Meme estetiği: Bu operasyon hamilik ve emzirme nedeniyle sarkan memelerin şekillendirilmesi ve dikleştirilmesi için yapılıyor. Doğum sonrası meme dikleştirilmesi operasyonunun yanı sıra, meme büyütme ve küçültme de tercih edilenler arasında. 
 
Vajina estetiği: Normal doğum sırasında vajina fazla genişleyerek esnekliğini yitirebilir ve dudaklarda sarkmalar meydana gelebilir. Hem cinsel hem de günlük yaşantıda rahatsızlık verebilecek bu durumu gidermek için vajina daraltma operasyonu uygulanabilir. 
 
malatya temizlik kpss kitapları
kral midas