Saç Ekimi

Saçlar, insanın dış görünüş açısından etkileyiciliğinde rol oynayan en önemli faktörlerden biridir. Saçlarda oluşan seyreklik veya tamamen dökülme durumu, günümüz dünyasında erkeklerin sıklıkla yaşadığı sorunlar arasında yer almaktadır. Saç dökülmesinden kaynaklı olarak erkeklerde, depresyon ve zamanla özgüven eksikliği ortaya çıkabilir. 
 
Saçını kaybetmekte olan veya hâlihazırda kaybetmiş olanlar için saç ekimi işlemleriyle tekrar istenilen görünüme kavuşabilmek mümkün hale geliyor. Çeşitli sebeplerden dolayı saç kaybı bulunan kişiler için saç ekimi uygulaması mevcut olmakla beraber bu uygulamada, saçların doğal ve sağlıklı çıkması hedef alınır. 
 
Günümüzde saç ekimi işlemleri modern yöntemler kullanılarak gerçekleştirilir. Dünya çapında her yıl yüz binlerce insan saç ekimi işlemleri sayesinde hayal ettiği görünüme tekrar kavuşabilmektedirler.
 
Saç Ekimi Nasıl ve Hangi Yöntemlerle Gerçekleştirilir?
 
Saç ekimi, pek çok estetik operasyondan çok daha basit bir şekilde uygulanarak hasta için hızlı bir iyileşme sürecini de beraberinde getirir. Tedavi süresince hasta için yıpratıcı bir etkiye sahip olmayan saç ekimi; vücudun farklı bölgelerinden alınan köklerin saç derisine nakledilmesiyle mümkündür.
 
Saç ekim yöntemleri olarak FUE ve FUT olarak isimlendirilen yöntemler en popüler yöntemler olarak kullanılmaktadır. Saç ekiminde kullanılan bu yöntemlerde başarılı sonuçlar elde edildiği gözlenmektedir.
 
FUT Yöntemi: FUT yönteminde enseden saç şeridi çıkarılarak, kökler halinde ayrıştırılır ve saç ekiminin gerçekleştirileceği alana nakledilir. FUT yöntemi, saç ekiminde uzun yıllardır kullanılan bir yöntem olarak da bilinir. Saç alınan bölgede yara izi kalma ihtimali mevcut olduğu gibi kişiler his kaybıyla da karşı karşıya kalabilmektedir. Hala kullanılmaya devam edilse de artık yavaş yavaş tamamen yerini FUE yöntemine bırakmaya hazırlanan bir yöntem olarak görülür.
 
FUE Yöntemi: Saç ekimi yöntemlerinden biri olan FUE yönteminde yine bir bölgeden kıl kökü alınması söz konusudur. Ancak FUE yönteminde, FUT yönteminde farklı olarak saç kökleri tek tek alınır ve tek tek ekimi gerçekleştirilir. FUE yöntemiyle gerçekleştirilen işlemlerde saç ekim seansları 5 ile 9 saat arasında değişkenlik gösterir. 
 
malatya temizlik kpss kitapları
kral midas