Yüz Germe

 
Yüz Germe Ameliyatları
 
Kaybolan yıllarınızı değil ama görünümüzü geri alabilirsiniz. Yüzünüzde zamana bağlı oluşan kırışıklık ve sarkmalardan cerrahi operasyon ile kurtulabilirsiniz. Zamanı durdurmak değilse bile saatleri 5-10 yıl kadar geri almak yüz germe ameliyatı ile mümkün. Tıp diliyle rhytidectomy, yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklıkları, sarkmaları, çene altındaki yağlanmayı yok edebilir, daha canlı ve daha genç bir cildi size sunabilir. 
 
Bu ameliyatlar, yüzün tamamına ya da yüzün belirli bir kısmına uygulanabiliyor. Alın germe, yer çekimine yenik düşen kaşları kaldırma, göz kapağı estetiği, dolgu gibi operasyonlar da yüz germe ameliyatıyla birlikte yapılabiliyor.
 
Ameliyat Öncesi ve Sonrası
 
Ameliyat olmaya karar verdiyseniz, tam donanımlı bir hastane tercih etmeniz gerekir. Genel anestezi altında estetik cerrahları tarafından yapılan yüz germe ameliyatı, ortalama 3-4 saat sürer. Aynı gün içinde taburcu olunur ancak ameliyatın büyüklüğüne göre bir gün süre ile hastanede kalmak da gerekebilir. Ameliyat sonrasında yüzde ve göz çevresinde morluklar ve şişlikler oluşur, yüzde uyuşukluk hissi doğar, 2 hafta içinde iyileşir. Dikişler ise 5-7 güne alınır. Makyaja başlamak için dikişlerin alınmasını beklemek, yüzü 2 ay boyunca darbelerden ve güneş ışığından korumak gerekir. Seks ve yorucu egzersizler için de 2 hafta beklenmelidir. Eğer operasyon erkekler üzerinde uygulandıysa en büyük sıkıntı traş sırasında yaşanabilir. 2-3 hafta traş olmamak, tam iyileşene kadar da dikkatli traş olmak gerekir. Normal hayata dönmek 3 ayı bulur. 
 
Yüz germe için en iyi sonuçlar 40-65 yaş arasında alınır. Bu yaş grubunda yüz derisi sarkmaya başlamış ancak henüz elastikiyetini kaybetmemiştir. İşte ameliyatların ne kadar başarı sağlayacağı konusunda da yaş, deri elastikiyeti, sigara gibi faktörler devreye girer. 
 
Yüz germe ameliyatı fiyatları da hastanın seçeceği hastaneye, yaptıracağı operasyonların çeşidine göre farklılık gösterir. 
 
Ameliyat olmaya karar verdikten sonra işleyen bütün süreçler operasyonu uygulayacak doktora danışarak işletilmelidir. 
 
malatya temizlik kpss kitapları
kral midas