Liposuction (Yağ Aldırma)

Liposuction (Yağ Aldırma)
 
Vücudun belirli bölgelerinde biriken fazla yağlar zaman içerisinde artarak kötü bir görüntü oluşturmaya başlar. Uygulanan diyet programları ve yapılan sporlar dahi bu yağ miktarının artmasının önüne geçmez. Bu nedenle vakum veya özel enjektörler yardımı ile vücudun belirli bölgelerinde biriken bu yağ alma işlemine Liposuction adı verilir.
 
Vücut içerisinde sabit olan yağ hücrelerinde zaman içerisinde düzensiz beslenme, kötü yaşam tarzı veya spor yapmama gibi nedenlerden dolayı hacim artışı olur. İlerleyen zamanlarda bu yağ hücreleri kilo problemi olarak karşımıza çıkar. Uygulanan diyetler ve spor ile kilolar verilse de bazı durumlarda bu yağ hücreleri kendilerini korur. İşte bu durumda vücutta biriken bu yağların alınması için özel operasyonların yapılması gerekebilir. 
 
Liposuctioan Hangi Bölgelere Uygulanır
 
Vücutta en çok bel, karın, bacak, kalça, uyluğun iç ve dış tarafı, kolların iç kısımlarında ve boyunda yağ birikimleri olur. Liposuction yöntemi adı verilen yağ aldırma yönteminde vakumlar veya özel enjeksiyonlar kullanılarak bu bölgedeki yağlar alınır. 1 ila 3 saat arasında süren bu ameliyatta belirli bir bölgeden yağ alındığı için bu bölgede tekrar yağ oluşma ihtimali azalır. Yağ aldırma ameliyatı iki farklı yöntem ile uygulanır. Bu yöntemlerde ıslak yöntem adı verilen uygulamada yağ alma işlemi öncesi bölgeye bir sıvı uygulanır. Bu şekilde kan akışı engellenmiş olur. Kuru yöntemde ise direkt olarak yağ alma işlemine geçilir.
 
Liposuction ameliyatı sırasında 4,5 kiloya kadar yağ alma işlemi yapılabilir. Hastanın durumuna göre hastanın 1-2 gün hastanede yatması gerekebilir. Ameliyat sonrasında en az 2 ay boyunca korse kullanılmalıdır. Uygulama sonrasında çok fazla ağrı durumu olmaz. Kişi günlük yaşamına hemen dönebilir ama birkaç hafta ağır aktivitelerde bulunmamalıdır. Vücutta oluşan şişlikler ve vücudun şekil alması ise iki ayı bulmaktadır.
 
Liposuction ameliyatı ile vücuttaki şişliklerden ve selülitli bölgelerden kurtulabilirsiniz. Bu ameliyatı yaptırmak için mutlaka bir uzmana başvurun.
 
malatya temizlik kpss kitapları
kral midas