Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği
 
Göz kapaklarında yıllar içerisinde yaşanan değişimlere bağlı olarak Çeşitli deformasyonlar meydana gelmektedir. Bu deformasyonlar görüntü bozukluğuna yol açtığı gibi kişinin görüş durumunu da etkiler. Göz kapağı estetiği ile birlikte göz kapağında oluşan sarkmalar ortadan kaldırılırken kişinin görüş bozukluğunda da iyileşmeler ortaya çıkar.
 
Göz kapağında yıllar içerisinde yer çekimin etkisi ile birlikte sarkmalar oluşur. Üst göz kapaklarında oluşan bu sarkmalar görüntü açısından kötü bir görünüme sahip olmasının yanında ilerleyen zamanlarda sarkmanın artması ile birlikte görüş bozuklukları ortaya çıkar. Alt göz kapağında ise biriken yağ dokusu torbalanmalara ve fıtıklaşmaya neden olur. Göz kapağı estetiği operasyonunda üst kapakta ortaya çıkan bu sarkmalar ortadan kaldırılırken, alt göz kapağı içerisinde biriken yağ dokuları alınarak fıtıklaşma ortadan kaldırılır. 
 
Üst göz kapakta oluşan sarkmalar kişinin günlük yaşamını olumsuz etkileyebilir. Televizyon izleme, kitap okuma veya devamlı bir noktaya bakma durumunda gözler çabuk yorulabilir. Kişide uyku hali ortaya çıkar.
 
Göz Kapağı Ameliyatı 
 
Göz kapağı estetiği öncesinde hastanın genel durumu incelenir. Daha önce yaşadığı sağlık sorunları, kullandığı ilaçlar ve alkol, sigara kullanım durumu göz önünde bulundurulur. Hastanın göz çevresi incelenerek sarkma ve yağlanma durumu belirlenir ve operasyonun nasıl yapılacağı konusunda hastaya gerekli bilgiler verilir. 
 
Göz kapağı estetiği ameliyatı 1-1,5 saat sürmektedir. Lokal anestezi altında yapılan göz kapağı estetiği ameliyat sonrası kişi aynı gün evine dönebilir. Üst göz kapağındaki sarkmaları önlemek için yapılan uygulama sonrası kapak kıvrımı üzerinde bir iz olur ancak bu iz dikkatli bakılmadığı sürece anlaşılmaz. Alt göz kapağındaki yağ dokularını almak için ise kirpiklerin hemen altında bir işlem yapılır yine burada da bir iz kalmaz. Uygulama sonrasında 3 ila 5 gün arasında hastanın dikişleri alınır ve kişi günlük yaşamın geri döner. Ameliyat sonrasında göz çevresinde şişlik morluk, gözlerde yanma ve bulanıklık oluşabilir. Gözlerde ilk başlarda ışığa karşı hassasiyet oluşabilir. Ama bu şikâyetler zaman içerisinde geçer.
 
malatya temizlik kpss kitapları
kral midas